Niedziela,

2018-11-18

Klaudyny, Romana

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum - 2017/18 » czerwiec » ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

W piątek, 22 czerwca br. zakończono w Szkole Podstawowej w Sulmierzycach rok szkolny 2017/2018.

Jednak już dzień wcześniej wszyscy uczniowie i nauczyciele spotkali się na Mszy Św. koncelebrowanej przez księdza kanonika Krzysztofa Tomaszewskiego oraz księdza Sebastiana Barana w podziękowaniu za kończący się rok szkolny i z prośbą o Bożą opiekę na czas letnich wakacji.

fot     fot

Na Mszy obecny był sztandar szkoły. Tradycyjnie już zaśpiewał chór szkolny, a uczniowie włączyli się w liturgię.

fot     fot

Piątkowe uroczystości rozpoczęły się poranną akademią dla klas I-III SP, podczas której świadectwa i gratulacje promocji do kolejnej klasy z rąk pani Dyrektor Beaty Koprowskiej odebrało 86 uczniów. Dodatkowe wyróżnienia otrzymało 9 osób, które w bieżącym roku szkolnym wykazało się 100% frekwencją na zajęciach szkolnych oraz 5 najpilniejszych czytelników książek. Przyznano także specjalną nagrodę sportową dla osiągającej sukcesy w karate uczennicy klasy II.

fot     fot

Wychowawczynie klas trzecich podziękowały za współpracę paniom pracującym w klasowych radach rodziców.

fot     fot

Pani Dyrektor podziękowała uczniom, nauczycielom i rodzicom za wytężoną pracę i owocną współpracę, a następnie życzyła wszystkim radosnych i bezpiecznych wakacji. Dzieci natomiast pożegnały się ze szkołą wierszem i piosenką.

fot     fot

O godzinie 9.30 swój początek miała akademia dla klas IV-VII SP i gimnazjalistów.

fot     fot

W części oficjalnej wyróżniono 3 szkolnych prymusów oraz trzecioklasistę, który najlepiej napisał egzaminy gimnazjalne. Burmistrz Miasta – pan Dariusz Dębicki wręczył ponadto stypendia – specjalne nagrody pieniężne 14 uczniom, którzy uzyskali wzorowe zachowanie i najwyższą średnią ocen na świadectwie.

fot     fot

Następnie głos zabrała pani Dyrektor Beata Koprowska, która podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Wraz z wychowawcami poszczególnych klas wręczyła świadectwa i nagrody książkowe najlepszym uczniom, których w klasach IV-VII było łącznie 55, a w gimnazjum – 18.

fot     fot

Trzecioklasiści kończący naukę z wyróżnieniem po odbiór świadectwa wyszli razem ze swoimi rodzicami, którzy otrzymali od pani Dyrektor listy gratulacyjne.

fot     fot

W dalszej części uroczystości świadectwa ukończenia gimnazjum odebrali pozostali trzecioklasiści, a już jako świeżo upieczeni absolwenci SP - złożyli ślubowanie na przekazany młodszym uczniom sztandar szkoły. Po tym podniosłym wydarzeniu podziękowali swoim rodzicom oraz nauczycielom i pracownikom szkoły za trud, jaki włożyli w ich wychowanie i wykształcenie. Wychowawczynie klas III podziękowały z kolei paniom pracującym w klasowych radach rodziców.

fot     fot

Gratulacje dla uczniów i podziękowania dla Dyrekcji i nauczycieli złożyły również panie: Karolina Zaborek – Kulawska i Anna Jakubowska z Zarządu Szkolnej Rady Rodziców.

fot     fot

Podczas akademii nie zabrakło i innych podziękowań. Podziękowano odchodzącym członkom: Samorządu Uczniowskiego, pocztu sztandarowego, chóru, koła teatralnego, kółka tanecznego oraz uczniom, którzy wielokrotnie reprezentowali szkołę w konkursach przedmiotowych i zawodach sportowych.

fot     fot

Uhonorowano także operatorów sprzętu nagłaśniającego oraz sportowców – zapaśników, karateczki, szachistkę, a także zawodników brazylijskiego jiu-jitsu. Specjalne gratulacje odebrało 11 osób ze 100% frekwencją w całym roku szkolnym.

fot     fot

Akademię zakończyła przygotowana przez trzecioklasistów prezentacja złożona ze zdjęć przedstawiających 9 lat nauki w sulmierzyckiej szkole. Emocje wśród absolwentów sięgnęły zenitu, a z wielu oczu popłynęły łzy.

(AR)

Obszerną fotorelację z zakończenia roku szkolnego można znaleźć TUTAJ