Niedziela,

2018-11-18

Klaudyny, Romana

BRĄZOWY MEDAL IGORA NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W NAMYSŁOWIE

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum - 2017/18 » listopad (II) » BRĄZOWY MEDAL IGORA NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W NAMYSŁOWIE

BRĄZOWY MEDAL IGORA NA MIĘDZYNARODOWYM TURNIEJU W NAMYSŁOWIE

Klub „Olimpijczyk” Sulmierzyce w dniach 17-19 listopada br. brał udział w Międzynarodowym Memoriale w zapasach w Namysłowie. W tej opolskiej miejscowości wystartowało 100 zawodników z Polski i reprezentacja Ukrainy. Zawody były podzielone na trzy grupy młodzieżowe. Najlepiej spisał się zawodnik „Olimpijczyka” Sulmierzyce Igor Orlikowski zdobywając brązowy medal w kategorii 42 kilogramów.

W barwach „Olimpijczyka” walczą nadal absolwenci ZSP. Mateusz Kowalski startujący w grupie juniora starszego walcząc w Namysłowie o brązowy medal musiał uznać wyższość zawodnika z Namysłowa i ostatecznie zajął piąte miejsce.

Natomiast na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Osielsku, rozgrywanych w dniach 13-15 października br. startował kolejny z absolwentów ZSP – Łukasz Kowalski. Turniej obejmował zawodników w wieku do 23 lat. Walki od godzin rannych odbywały się na dwóch matach. W pierwszej walce Łukasz spotkał się z Ryszardem Machmudowem z Kołobrzegu przegrywając 12 do 2. W następnej walce spotkał się z Mateuszem Filą z „Olimp” Janów Lubelski wygrywając na plecy. W trzeciej walce musiał uznać wyższość zawodnika z Środy Wlkp. Krzysztofa Sobkowiaka przegrywając 10 do1. Łukasz Kowalski zakończył zawody na 8 miejscu.

(RP)