Niedziela,

2018-11-18

Klaudyny, Romana

ZAPAŚNICY „OLIMPIJCZYKA” NA IGRZYSKACH MŁODZIEŻY W NOWYM TOMYŚLU

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum - 2016/17 » marzec » ZAPAŚNICY „OLIMPIJCZYKA” NA IGRZYSKACH MŁODZIEŻY W NOWYM TOMYŚLU

ZAPAŚNICY „OLIMPIJCZYKA” NA IGRZYSKACH MŁODZIEŻY W NOWYM TOMYŚLU

Igrzyska Młodzieży w Nowym Tomyślu 1 kwietnia br. zakończyły się pozytywnie dla Klubu „Olimpijczyk” Sulmierzyce z 4 zdobytymi medalami. 1 miejsce wywalczył Tomasz Kowalski, 2 miejsce – Nikola Kromarek, zaś 3 miejsca: Dominika Grobelna i Natasza Makuta. Poza podium znaleźli się tym razem: Przemysław Wizner (8 miejsce) i Adrian Moś (9 miejsce).

Igrzyska były pierwszymi zawodami zapaśniczymi w Nowym Tomyślu po wielu latach przerwy. Uroczystego otwarcia turnieju dokonał mistrz olimpijski pan Andrzej Supron wraz ze Starostą Nowotomyskim panem Ireneuszem Kozeckim.

Udział w zawodach wzięło 210 zawodników i zawodniczek z 14 klubów m.in.: UKS Jedynak z Kostrzyna Nad Odrą, Akademia Zapasów Nowy Tomyśl, KS Husarz Gniezno, Tęcza Środa Wielkopolska, KS AGROS Żary, ZLKS Zagłębie Wałbrzych, Tytan Katowice, UKS Grunwald Plewiska, Unia Swarzędz, Orlęta Trzciel, UKS Olimpijczyk Sulmierzyce, UKS Kiekrz.

2   3

4   5

6   7

8   9

Klasyfikacja drużynowa:
1 miejsce – Sobieski Poznań
2 miejsce – Tęcza Środa Wlkp.
3 miejsce – Lubsko

(RP)