Niedziela,

2018-11-18

Klaudyny, Romana

GIMNAZJALIŚCI Z ZSP NA „EUROWEEKU”

Jesteś tu: » Strona główna » Archiwum - 2015/16 » październik/listopad » GIMNAZJALIŚCI Z ZSP NA „EUROWEEKU”

GIMNAZJALIŚCI Z ZSP NA „EUROWEEKU”

W dniach od 2 do 6 listopada 2015 roku grupa gimnazjalistów z ZSP pod opieką anglistki – pani Anity Poprawy, przebywała na wyjeździe językowym „EUROWEEK” w Międzygórzu.

1

Program „EuroWeek”- Szkoła Liderów to specjalny obóz edukacyjny pozwalający młodym ludziom aktywnie włączyć się w życie demokratycznego społeczeństwa dzisiejszej Europy.

Jednym z założeń programu jest dotarcie do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży, poprzez rozwijanie najbardziej cenionych w obecnej chwili umiejętności: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole.

Zajęcia prowadzone były w formie interaktywnych warsztatów, gier stymulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży - stowarzyszenia posiadającego wieloletnie doświadczenie w działalności edukacyjnej na rzecz młodzieży.

Oto jak językowy wyjazd wspomina jedna z jego uczestniczek – uczennica klasy Ia Zuzanna Barczak:

Warsztaty były bardzo ciekawymi zajęciami. Uczyliśmy się języka poprzez różne gry i zabawy. Rozmawialiśmy z obcokrajowcami z różnych zakątków świata, co było dla nas niesamowitym przeżyciem. Wszyscy z chęcią i wielkim entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach. Angielskiego uczyli nas wolontariusze: Yuu Wi z Filipin, Antonio z Włoch, Paige z Chin i Mirwizhimi z Azerbejdżanu (główny koordynator programu).

2     3

4     5

Pierwszego dnia, w poniedziałek odbyło się spotkanie organizacyjne, wolontariusze poprzez zabawę (zagadki) przedstawiali się nam oraz prezentowali miejsce swojego pochodzenia. Zapoznali nas z programem najbliższych zajęć, później poszliśmy z opiekunami zobaczyć wodospad „Wilczki”.

Następnego dnia odbyły się pierwsze zajęcia, po doświadczeniach pierwszego dnia każdy był pozytywnie nastawiony. Tuż po śniadaniu wraz z dwoma wolontariuszami wyszliśmy na zewnątrz na „Energizer”. Była to rozgrzewka, podczas której uczestniczy EuroWeeku mogli się lepiej poznać grając w wspólną grę.

6     7

8     9

Po rozgrzewce zaczęliśmy zajęcia. Wszyscy zebraliśmy się w jednej sali. Moim zdaniem zajęcia te były bardzo ciekawe, ponieważ byliśmy podzieleni na grupy i każda grupa miała nakręcić filmik na podstawie wcześniej ułożonej historyjki po angielsku. Potem prezentowaliśmy swoje nagrania. Na zakończenie dnia każdy losował swojego „secret friend”, dla którego na zakończenie przygotowuje prezent. Wieczorami odbywały się dyskoteki.

W środę część grupy pojechała zwiedzać Kłodzko, a pozostali ruszyli zdobyć szczyt góry Igliczna, na której znajduje się sanktuarium Mari Śnieżnej.

10     11

Czwartek był dniem smutniejszym, ponieważ odbyły się ostatnie już zajęcia. Każdy uczestnik miał przylepioną do pleców kartkę i wszyscy pisali danej osobie na plecach co o niej myślą.

12     13

14     15

Tak jak każdego dnia śpiewaliśmy angielskie piosenki (w wersji karaoke), tym razem były one smutniejsze. Wolontariuszka Yuu Wi zaśpiewała dla nas balladę. Po obiedzie wręczaliśmy prezenty osobom, które wylosowaliśmy we wtorek.

Wieczorem odbyło się rozdanie certyfikatów uczestnikom warsztatów oraz podziękowań dla szkół i nauczycieli. Po tej ceremonii wszyscy musieli się pożegnać - każdy bez wyjątku płakał. Wszyscy byli smutni, że to już koniec, ponieważ byliśmy zachwyceni tymi pięcioma dniami, które spędziliśmy na „EuroWeeku”.

Moim zdaniem wyjazd na tego typu warsztaty to wielkie szczęście, ponieważ zajęcia, które się tam odbywały były całkiem inne niż te, z którymi mamy na co dzień do czynienia. Nawet osoba, która nie ma bardzo dobrych wyników z języka angielskim poradziłaby sobie. Wolontariusze wprowadzali miłą atmosferę, byli zawsze uśmiechnięci i mili. Ja bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w tych warsztatach. Dziękujemy za taką szansę. Wszyscy, którzy także mieli okazję być na „Euroweeku” mają takie samo zdanie. Chcemy wrócić tam za rok, a może prędzej  Uśmiech

16     17

18     19